• Tüm Kategoriler
   • İndirimli Ürünler
   • En Yeni ürünler

   NORT AMERICAN RESCUE YENİ NESİL TURNİKE

   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   ArmyPuan : 2.288.000
   Fiyat:
   2.288,00 TL + KDV
   KDV Dahil:
   2.288,00 TL
   308,70 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   %100 original AMERİKAN MALI
   Ekstremitelerdeki önemli travmatik yaralanmalarda hayati tehlike ihtiva eden kanamaları durdurmak ve kan kaybını önlemek için kullanışlı yapı.

   Teknik Özellikler
   ⦁ Paket ebatları : 16,5 cm x 6,1 cm x 3,81 cm
   ⦁ Kolon boyu : 95,5 cm
   ⦁ Ağırlık : 77 gr
   ⦁ Irgat kolu uzunluğu : 14,7 cm , çapı : 13 mm
   ⦁ Tek elle uygulanabilir
   ⦁ Zor hava koşullarına uyumlu
   ⦁ Arttırılmış çapa sahip güçlendirilmiş ırgat kolu
   ⦁ Red Tip Technology ile uygulama sırasında görsel ipucu sağlama

   Made in USA , Orijinal Gen 7 CAT Amerikan ordusunun resmi patentli turnikesidir.

   TSK (GATA) ve ABD Ordusu tarafından en iyi turnike olarak seçilmiştir. Kol ve bacak yaralanmalarında kan akışını tamamen keser. Çeşitli kullanım alanı vardır, su altında da kullanılabilir. Turnike takılı iken röntgen çekilebilir (radyolüsent). Latex içermez. Kullanımı kolaydır. Yaralı kol veya bacağa takılır. Kanayan bölge ile gövde arasına yerleştirilir. Yapışkan (cırt) bant ile ayarlanır. Sıkma aparatı ile döndürülerek sıkılır ve kan akışını keser.
    

   CAT - Hemostatik Turnike ABD ordusunun, Ordu Genel Cerrahisinin ve Cerrahi Araştırmalar Askeri Enstitüsünün birinci tercihidir. Yapılan çalışmalar ve uygulamalardan sonra CAT - Hemostatik Turnike ABD ordusu tarafından 2005 yılının en iyi ilk 10 ürünü olarak seçilmiştir. Ayni zamanda TSK GATA Acil Tip Anabilim Dali tarafindan da en iyi Hemostatik Turnike olarak seçilmiştir. Aynı zamanda UMKE donanımında zorunludur.

   ABD Ordusu Cerrahi Araştırmalar Enstitüsünün Çatışma Alanı Turnike Tavsiyeleri / 28/07/2004

   Geçmiş:

   Ürün talebi üzerine, 9 adet çatışma alanı CAT - Hemostatik Turnike sistemi ABD Ordusu Cerrahi Araştırmalar Enstitüsüne test edilmek üzere teklif edildi. Bunların içinde 7 tanesi pazarda bulunan ve 2 tanesi prototip şeklinde idi. Her ürünün IRB protokolu ile uyumlu olarak etkinliğini test etmek amacı ile 18 denek kullanıldı. Başarı proximal thigh içindeki arteriyal kan akışını durdurma becerisi üzerine kuruldu (posterior tibial arterdeki Doppler atışının eliminasyonu). İlave olarak, denekler görsel analog bir ağrı skalası kullanarak denedikleri ürüne oy kullandılar.

   Sonuçlar:

   CAT - Hemostatik Turnike tüm denemelerde hem üst hem de alt ekstremitelerdeki arterial kan akışını tamamen, hızlı ve etkili bir şekilde durdurdu.

   Ağrı oylama sonuçlarında ise (sıkıştırma ve çevresel) C-A-T, diğer tüm askı stili ürünlerin belirgin bir şekilde önündeydi. "[Cerrahi Araştırmalar Enstitüsünün test sonuçlarına dayanarak] C-A-T'nin ABD ordusunun her bir askerine verilmesi tavsiye edilmiştir.

   Referans :"Çatışma Alanı Turnikelerinin Testleri" Dr. Thomas Walters, ABD Askeri Cerrahi Araştırmalar Enstitüsü, 2004 Çatışma Alanı Tedavilerinde Gelişmiş Teknolojik Uygulamalar Konferansında sunuldu, Konferans kitabında yayınlandı, 16-18 Ağustos 2004, St. Petersburg, FL 28 Temmuz 2004 tarihinde ABD Kuvvetlerine Dağıtılan Memorandum: En iyi çatışma alanı turnikesi hangisidir? CAT - Hemostatik Turnike (NSN: 6515-01-521-7976) en iyisidir.

   Bu sonuçların ışığında, her askere CAT - Hemostatik Turnike tavsiye edilmekte ve çatışma alanı doktorlarına, EMT verilmektedir. Ayrıca, tüm tıbbi nakliye araçlarına ve eşelon I-III medikal tesislere EMT verilmektedir.

   John B. Holcomb, Dr. FACSAlbay, Deniz Piyadesi, ABD Ordusu Müdür, Travma Bölümü, ABD Ordusu Cerrahi Araştırmalar Enstitüsü, Genel Cerrahi Komutanlığı Travma Danışmanı, 3400 Rawley E. Chambers Avenue Fort Sam Houston, TX 78234-6315

   Diğer Özellikler
   Stok Kodutaktikturnike0012
   MarkaKarışık Markalar
   Stok DurumuVar
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.