Tüm Kategoriler
  • İndirimli Ürünler
  • En Yeni ürünler
  Silah kılıfı askeri bot hücum yeleği askeri çanta
  askeri malzeme

  Celox-A Kan Durdurucu APLİKATÖR

  Celox-A Kan Durdurucu APLİKATÖR
  Görsel 1
  ArmyPuan : 403.730
  Fiyat:
  403,73 TL + KDV
  KDV Dahil:
  403,73 TL
  5.0 1
  403.73 www.askermekani.com
  54,47 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
  Sınırlı Sayıda

  Celox Kan durdurucu adlı ürün hakkında bilgilendirme yapmadan önce, dünya üzerinde pek çok kan durdurucu üretimi gerçekleştiren firmalar yer almaktadır. İsterseniz  öncelikle diğer markaların sorunlarını anlatarak başlayalım.

  QuikClot kan durdurucu ,ürünün aşırı ısınması 140°C’e varan yakma ile kanamayı durdurması hayat kurtarırken etkin ancak daha sonra oluşan 3.derece yanıklar oluşturur. 

  HemCon kan durdurucu kanamayı durdurmayı az da olsa başarmış ürünlerdendir. Ayrıca HemCon gibi aynı prensipler üzerine imal edilmiş The Rapid Deployment Hemostat ürününde moleküler ağırlığı düşük ve de kationik bağlama özelliği olmadığından ağır kanamaları durduramamaktadır. Her iki ürünün de fibrin ve platelet pıhtısı oluşturmaması durumu da mevcuttur.

  Arista ve TraumaDex isimli ürünler orta, şiddetli ve ağır kanamalarda sadece ozmosis ile pıhtı oluşumunda sıkıntı çekilmektedir. Acil durumlarda ve damar içi sıvı verildiğinde tekrar kanamalar oluşur. 

  Doğal hemostatik ajan (kan durdurucu) olan Celox silah yaralanmaları için aplikatörlü formudu

  BloodStopper isimli ürün FAZ 1 çalışması ve CE sınıf 3 onayı yoktur.Bu ürünün sahip olduğu lisans sadece mukoza kanamaları içindir. Saklama koşulu 25C altında olmalıdır. 

  2006 tarihinde FDA’den onay alan CELOX, yukarıda ismi geçen ve etkinlikleri ispatlanmış ürünlerin tüm eksikliklerini kapattığı gibi bazı artıları da getirdi.

  Ek 5A, GATA Raporlu NATO Stok numaralı;

  Ana maddesi chitosan karbonhidrat olan (doğal karides kabuğu, deniz yosunu ve diğer deniz canlılarından elde edilen) kan durdurucudur. Bugüne kadar kullanılan en başarılı hemostatik ajandır. Kanayan bölgenin üzerinde bolca Celox döküp, üzerine bir süre baskı uygulayarak kanın durmasını sağlanır. Kana karışmaz, az miktarda karışsa bile birkaç dakika içinde kan serumu içinde çözünür. Kan sulandırıcı (anticoagulant: heparin, coumadin vb) kullanan kişiler dahi güvenle kullanabilir. Zehirli değildir, alerji yapmaz, bakteri, mantar barındırmaz. Tespit edilmiş yan etkisi yoktur. Yenmesi tavsiye edilmese de, yenilmesinde dahi sakınca yoktur, yüksek karbonhidrat kaynağıdır.

  Silah yaralanmalarında kullanılmak üzere aplikatörlü modeli vardır; aplikatör ucunu mermi deliğinden içeri zorlayarak toz enjekte edilir ve baskı uygulanır. Bandaj formunda olan çeşidi, kanayan bölgeye sarılarak baskı uygulanır. Büyük kanamalarda daha fazla miktarda Celox uygulanmalıdır. Bacak ana atardamarı (femoral arter) kanamasını dahi en geç yarım dakika içinde durdurur ve en az 3 saat boyunca kanama olmaz. Celox, poşet toz (15 gram), aplikatör toz, Celox uygulanmış bandaj şeklinde satışa sunulmuştur. Raf ömrü 3 yıldır.

  Diğer Özellikler
  Stok KoduCeloxkan
  MarkaKarışık Markalar
  Stok DurumuVar
  Askeri malzeme
  askeri malzeme satış
  Askermekani.com içinde yer alan metinler, fotoğraflar, veri tabanı ve diğer içeriklerin telif hakları Askermekani İnternet Hizmetleri Tic.’ne aittir. Hiçbir şekilde basılı, elektronik ve ticari bir ortamda izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu uyarınca koruma altındadır.Kesinlikle izinsiz Logo Resim ve Bilgi kopyalamak,resimler üzerinde değişiklik yapmak bir başka sitede yayınlamak izne bağlıdır. Bu yasağa uymayan ve kopyalama yapan ziyaretciler hakkında Ağır Ceza ve Tazminat Davaları yaşadıkları ülke ve şehirdeki yerel mahkemelerce açılır.

    YASAL UYARI !  |  ASKERİ MALZEME SATIŞ REFERANSLARIMIZ !

   

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.